Warsztaty

Warsztaty antydyskryminacyjne dla nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych

 

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego realizuje od lutego 2015 r. projekt pod nazwą „O sprawiedliwość, o wolność, o godność…” – warsztaty antydyskryminacyjne. Działania nasze skierowane są do nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych. Poprzez tę formę edukacji proponujemy wiedzę i zmianę postaw, które w rezultacie przeciwdziałać będą dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami.
Nauczycielom przekażemy rzetelną i praktyczną wiedzę, opartą na najnowszych osiągnięciach naukowych psychologii. Instytut Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego posiada akredytację Heroic Imagination Project prof. Philipa Zimbardo z USA. Warsztaty prowadzą certyfikowani trenerzy programu Rozumienie Ludzkiej Natury, moduł: „Przezwyciężanie uprzedzeń i dyskryminacji”.

Uczestnicy warsztatów:
– poznają koncepcje stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji,
– otrzymają podstawowe informacje z zakresu psychologii spostrzegania grup własnych i obcych oraz zniekształceń z tego wynikających,
– zdobędą umiejętności niezbędne do oceny tego, że spostrzegane różnice między grupami mogą doprowadzić do nieświadomej stereotypizacji i dyskryminacji, a także tego, jak takie reakcje mogą przerodzić się w uprzedzenia.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Warsztaty składają się z pięciu spotkań w siedzibie Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach, w kamienicy Planty 7 – miejscu dramatu z 4 lipca 1946 r.
Osoby zainteresowane prosimy o dostarczenie wypełnionej karty zgłoszeniowej na adres mailowy: biuro@jankarski.org.pl lub dostarczenie osobiście do siedziby Stowarzyszenia.

 

Karta zgłoszenia

 

Warsztaty reportersko-edukacyjne dla uczniów „Koniec. Początek”

 

Biorąc udział w projekcie uczniowie będą mieli szansę zdobyć praktyczne umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Ponadto uczestnicy odbędą niezwykłą podróż w czasie, w trakcie której odkryją zapomniane, utracone dziedzictwo Kielc, które było miastem wielu kultur. Punktem wyjścia podrózy w przeszłość i przyszłośc jest kamienica przy ulicy Planty 7 – miejsce dramatu 4 lipca 1946 roku.

Być może udział w warsztatach będzie początkiem fascynacji, która z czasem zamieni się w pracę zawodową. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z współczesnymi technikami dziennikarskimi, począwszy od pisania reportaży, na nagrywaniu materiału filmowego kończąc. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie to niecodzienna szansa na podjęcie przez uczniów próby opisania bardzo osobistego wizerunku świata. Tego, którego już nie ma i tego, w którym zyją. Pod kierunkiem instruktorów pomożemy porządkować wiedzę, emocje, poznać własne możliwości twórcze.

 

Koniec. Początek – karta zgłoszeniowa

 

Warsztaty Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego są częścią projektu „O sprawiedliwość, o wolność, o godność…” realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
baner