Konferencja dla uczestników projektu

Wczoraj w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu odbyła się konferencja „Pamięć- Dialog-Pojednanie. Czy przeszłość się zmienia?” z udziałem wybitnych specjalistów: dr hab. Bożeną Szaynok, prof. Pawłem Śpiewakiem, dr hab. Marcinem Zarembą, red. Konstantym Gebertem i o. Tomaszem Dostatnim. Konferencja była częścią projektu „O sprawiedliwość, o wolność, o godność…” realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG. W pierwszej części spotkania odbył się wykład prof. Szaynok pt. „Co wiemy o Pogromie Kieleckim i jak o nim rozmawiamy?”. Po wykładzie odbyła się debata, w której udział wzięli: prof. Paweł Śpiewak, dr hab. Marcin Zaremba, red. Konstanty Gebert i o. Tomasz Dostatni OP. Poprowadził ją Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.

Transmisja z konferencji jest w całości dostępna na Youtube na oficjalnym kanale Stowarzyszenia (Jan Karski Society): (https://www.youtube.com/watch?v=zd9g_bzP1lY)

IMG_9521 IMG_9530 IMG_9534 IMG_9540

Relacje z wczorajszego wydarzenia zostały opublikowane m. in. na: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/profesor-szaynok-wskazala-jak-rozmawiac-o-pogromie-kieleckim,9920017/ http://ekai.pl/diecezje/kielecka/x99209/kielce-czy-przeszlosc-stale-sie-zmienia-konferencja-przed-rocznica-pogromu-kieleckiego/